Гіпсокартон – один із популярних матеріалів для виготовлення різних конструкцій. Наприклад, у нашій роботі його було використано для виготовлення ніші під телевізор.

Гіпсокартон не тільки забезпечує більш органічне вписування рідкокристалічних телевізорів в інтер’єр, а й маскує мережеві та сигнальні кабелі.
Як правило, використовується 2 способи влаштування ніші з гіпсокартону під телевізор:
Ніша, як конструктивна частина всієї стіни, зашита гіпсокартоном.
Окрема конструкція, що виступає від стіни.
Вибір способу влаштування гіпсокартонної ніші під телевізор залежить від створюваного дизайну інтер’єру.
У разі створення окремої ніші під телевізор, телецентр більш функціональний, оскільки є можливість влаштувати полиці під різні дрібниці.

Чи можна зробити нішу під телевізор із гіпсокартону своїми руками? Можна, звичайно.
Зокрема, слід врахувати такі тонкощі
Прорахувати, як буде встановлено аудіосистему: сабвуфер, колонки і підсилювачі звуку не повинні бути закриті.
Розрахувати комфортну висоту, на якій буде встановлено екран. Для цього слід врахувати висоту передбачуваної ніші, відстань до дивана/ліжка, а також висоту меблів. Тут слід зазначити, що фахівці рекомендують робити нішу на відстані не менше 3 метрів від людини.
Перед монтажем гіпсокартонних елементів слід заздалегідь продумати і вирізати всі роз’єми для проводів.

Дизайн самої ніші не повинен виділятися із загального ансамблю кімнати. Цей простір має бути непомітним і не повинен привертати зайву увагу, тому що головне призначення ніші – надання додаткової функціональності.
Найчастіше нішу роблять однотонною, або з імітацією природного матеріалу, якщо йдеться про використання каменю, дерева чи інших порід в інтер’єрі.
Отже, визначено, де розташовуватиметься ніша, з яких елементів вона складатиметься і якою буде висота конструкції. Тепер час переходити до розробки ескізів.

На цьому етапі необхідно врахувати кілька важливих моментів
Накреслити всі металеві профілі, які будуть використовуватися в конструкції з урахуванням товщини матеріалу і встановлення додаткових перемичок, які посилять конструкцію.
На схемі вказати, куди будуть перенесені розетки, і як вони будуть кріпитися.
Змалювати способи поділу гіпсокартону під потрібний розмір і форму, які б заощадили кількість матеріалу.
Розміри значною мірою залежать від діагоналі вашої техніки та необхідності встановлення аудіо- та відеосистеми. Закладіть не менше 20 сантиметрів від телевізора з правого і лівого боку. Інакше існує ризик перегріву апаратури та її виходу з ладу.
Слід визначитися з вибором форми ніші під телевізор із гіпсокартону.

Найчастіше перевагу віддають таким різновидам
Прямокутна горизонтальна – дає змогу не тільки розмістити телевізор із тонким екраном, а й залишити місце для вентиляції пристрою. Рішення використовувати такий тип конструкції підійде і для великої, і для маленької кімнати. Причому невеликий простір за допомогою ніш візуально збільшить площу.
Прямокутна вертикальна – починається від підлогового плінтуса і закінчується стелею. Зазвичай на потрібній висоті встановлюється телевізор, а знизу – додаткові полиці для книг, сувенірів тощо. Найкраще така конструкція підійде для кімнат із широкою стіною.
Овальна – через складність у створенні конструкції, її встановлюють доволі рідко, і вона підходить для монтажу тільки в тих кімнатах, де велика площа і високі стелі.
Під час вибору виду ніші рекомендується ґрунтуватися не тільки на свій смак, а й на інтер’єр кімнати, інакше в кінцевому підсумку можна отримати безглуздий вигляд приміщення.
Найпростіший варіант – довірити свій ремонт нашій компанії, з цінами на ремонт квартир можна ознайомитися тут. Ми завжди раді співпраці.
©remont-atrek 11.02.2025