Якщо ви прагнете створити чистий, стильний і вільний від захаращення простір, мінімалістичний дизайн – ідеальне рішення для нашого часу.

Мінімалізм, що виник у середині 20-го століття, бере свої витоки зі скандинавських принципів дизайну, підкреслюючи простоту, функціональність і зв’язок з природою.
Це не просто про те, щоб володіти меншою кількістю речей. Йдеться про продуманий вибір дизайну, який надає перевагу якості, а не кількості.

Вітальня – це не лише найбільш заселена кімната в будинку, але й простір, який найбільше демонструє себе, адже саме тут ми приймаємо гостей і розважаємось. Часто, особливо в сучасних будинках, вона є частиною відкритого планування, і вхідні двері виходять прямо на неї, тому облаштування вітальні вимагає особливого підходу, якщо ми хочемо зробити її стильною, затишною і практичною.

Якщо раніше вітальні часто були переповнені меблями та аксесуарами, то за останні кілька років тенденції до мінімалізму в дизайні відійшли від цього підходу. Сучасні вітальні, як правило, мало обставлені, з акцентом на функціональність і приглушені, нейтральні кольорові палітри. Простота і мінімалізм – ключові слова, прості, чіткі лінії – порядок денний, а всього надмірно складного слід уникати.
Три правила мінімалістичного дизайну:
- Нейтральний колір
2. Гладкі, зносостійкі матеріали
3. Чисті, прості форми
Колірна палітра просто зобов’язана складатися з нейтральних тонів, найпоширенішими з яких є білий, чорний, сірий і кремовий.

Потім, щоб підкреслити відчуття простору і легкості, рекомендується вибирати зносостійкі, гладкі на дотик матеріали, які створюють візуальну безперервність простору. Для вітальні або лаунж-зони ідеальним вибором буде дерево з притаманним йому теплом, натуральний камінь з його позачасовою елегантністю і метал, хоча його частіше можна зустріти в аксесуарах, акцентах і деталях оздоблення.

Всі три матеріали ідеально підходять для демонстрації чистих, рішучих ліній, характерних для мінімалістичного дизайну. Прості, невибагливі форми та обриси допомагають розмежувати простір, саме тому ті кілька предметів меблів, які ви обираєте, повинні відповідати тим же принципам, уникаючи надмірного оздоблення або непотрібних прикрас.

Мінімалістична вітальня, яка зосереджується на найнеобхіднішому, допоможе вам позбутися безладу, повернутися додому в заспокійливий простір і зробити квадратні метри, які у вас є, більшими і просторішими.

Вітальні в стилі мінімализму використовують лаконічний підхід до меблів, кольорової палітри та декору – підхід, який можна використовувати для створення обтічної атмосфери в будь-якому стилі інтер’єру. Ваша мінімалістична вітальня може мати білі стіни і світле дерево для відчуття скандинавського стилю, плетені акценти і рослини для сучасного богемного вигляду, або прийняти чисті лінії і розумні рішення для зберігання сучасних меблів середини століття.
@remont-atrek 04.02.2025